Ana Sayfa


Videolar

Sanatçılar

Albümler

Hakkımızda

İletişim

Müzik sektörünün kurucularından İSTANBUL PLAK, 1963 yılında BEYAZIT AYDIN SARAY’da kuruldu. 1.5 sene AYDIN SARAY’da hizmet veren İSTANBUL PLAK, hizmetine Doğubank’ta 1970 yılına kadar müzik sektörüne öncülük etti. 1970 yılında şu anda plakçılar çarşısı denilen İMǒye ilk gelen firmalardan biri oldu. Plakların dinlendiği Türkiye’de 45’lik plak üreitimi ilede hizmet veriyordu.

Müzik sektörüne Orhan Gencebay, Erkin Koray, Mine Koşan, Osman Bayşu, İzzet Altınmeşe, Salim Dündar, Edip Akbayram, Azize Gencebay, Ali Avaz ve Sevim Emre gibi birbirinden değerli sanatçıları ilk defa müzik dinleyicileri ile tanıştırdı.

Hızla büyümeye devam eden İSTANBUL PLAK; Zeki Müren, Hamiyet Yüceses, Gönül Yazar, Ajda Pekkan, Kamuran Akkor, Güzide Kasacı, Mustafa Sağyaşar, Esengül, Hakkı Bulut, Selahattin Cesur gibi değerli sanatçılarıda bünyesine katarak tam bir dev kuruluş halini almıştı.

Yıllar ilerliyor ve İSTANBUL PLAK müzik sektörüne hizmete devam ediyor Yıl 1992 ve dünya starı doğuyor. TARKAN. Tarkan ilk albümü “Yine Sensiz” ile müzik severleri ile tanıştı. Daha sonra “Aacayipsin” “Ölürüm Sana” “Karma” “DUDU” albümlerini çıkardı. Single albümleri “KUZU” “HÜP” “Bir Oluruz Yoluna” ile Dünya Starı olmuştu.

İSTANBUL PLAK bu arada Özlem Tekin, Mirkelam, Teoman, Cengiz İmren, Ümit Sayın, Zeynep Dizdar, Metin Arolat, Ümit Davala, Mete Özgencil, Nalan, Yonca Evcimik, Şara, Vale, Aliço, Ertuğ, Bertan ve Kuzey gibi birbirinden değerli olan sanatçıları müzik sevenlerle tanıştırarak ve yıldızları birer birer müzik sektörüne dahil ederek dev firma olma özelliğini 53 yıldır sürdürmektedir. Müzik sevenlerinde desteği ile nice 53 yılları hedeflemekteyiz.

Ana Sayfa I Videolar I Sanatçılar I Albümler I Hakkımızda I İletişim

İSTANBUL PLAK LTD. ŞTİ. I info@istanbulplak.com.tr I +90 (212) 527 8782

Tasarım ve Geliştirme
serdarcamlica.com